Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Historia wietnamskiej ręki

95 562  
402   34  
W 1966 roku w czasie wojny w Wietnamie Nguyen Quang Hung został ranny w zasadzce wojsk amerykańskich. Z przestrzeloną ręką ukrywał się trzy dni. Kiedy go znaleziono i przewieziono do szpitala, cała kończyna była objęta zakażeniem i trzeba było ją amputować powyżej łokcia. W ten sposób Nguyen na zawsze stracił prawą rękę... ale czy na pewno na zawsze?


Ranny spędził w amerykańskim szpitalu ponad rok. Najpierw lecząc się, a następnie pomagając jako pielęgniarz. Po wojnie wrócił do swojej wioski i zaczął uprawiać ryż. Po przeprowadzonym zabiegu doktor Sam Axelrad postanowił spreparować odciętą rękę i zabrał ją ze sobą do Stanów jako pamiątkę. Jednak po powrocie do domu wszystkie bagaże z okresu wojny upchnął głęboko w schowku i nie chciał do nich wracać.

#1.
#2.


W 2011 postanowił jednak przejrzeć zamknięte walizki i w jednej z nich trafił na kości. Lekarz zdecydował się złożyć z nich rękę i odnaleźć jej właściciela. W 2012 roku pojechał do Wietnamu i z pomocą miejscowej prasy odnalazł Hunga. Mimo początkowej nieufności Wietnamczyk przyjął specyficzny prezent i dziękując powiedział, że cieszy się, że będzie mógł zostać pochowany "w komplecie".

#3.
#4.
#5.
#6. 
Źródło: 1, 2, 3.

Oglądany: 95562x | Komentarzy: 34 | Okejek: 402 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.04

18.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało